20 lutego 2020

Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny - zaproszenie

Marcin Paździor

Zapraszam do udziału w Konkursie Fotograficznym w ramach realizacji projektu Ministerstwa Edukacji Narodowej

W ramach realizacji projektu współfinansowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej zapraszamy do udziału w Konkursie Fotograficznym.

Organizator przewiduje atrakcyjne nagrody rzeczowe. Prace należy nadesłać do 20.03.2020 r. Szczegóły w załączonym regulaminie.

Wyciąg z regulaminu:

Człowiek z korzeniami musi tkwić w ojczystej ziemi, a wzrokiem omiatać cały świat - George Santayana,

czyli jakie jest miejsce Polaka we współczesnym świecie?

1. PRZEPISY OGÓLNE
1. Organizatorami Konkursu Fotograficznego są Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące im ks. Bosko w Łodzi oraz Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Wilnie.
2. Celem przyświecającym konkursowi jest rozwijanie zainteresowań i uzdolnień młodzieży, kształtowanie umiejętności odbioru kultury - architektury, rękodzieła, muzyki, piękna gór oraz dostrzeganie miejsca Polski i Polaków we współczesnym świecie.
3. Konkurs skierowany jest do uczniów obu szkół.
6. Konkurs odbywa się od 10.10.2019 do 20.03.2020.

2. PRZEPISY DOTYCZĄCE PRAC
1. Każdy uczestnik może nadesłać jedną fotografię. Dopuszcza się nadsyłanie tylko własnych prac fotograficznych wykonanych metodą tradycyjną, cyfrową, telefonem komórkowym lub smartfonem.
2. Technika wykonania zdjęć jest dowolna, przy czym nie zezwala się stosowania fotomontaży polegających na łączeniu elementów pochodzących z różnych plików lub dokonywania zmian oryginalnej kompozycji zdjęcia, fotomontaży.
4. Fotografie należy nadsyłać pocztą elektroniczną na adres: [email protected]. W tytule prosimy napisać Konkurs Fotograficzny.
8. Organizator zastrzega sobie prawo do dyskwalifikowania prac nie spełniających wymienionych wyżej wymogów.

3. TERMINARZ
1. Termin nadsyłania prac mija dnia 20.03.2020 (data nadesłania e-maila).
4. Ocena prac przez Jury nastąpi do dnia 30.04.2020. Decyzja Jury jest ostateczna i nie podlega weryfikacji. Jury zastrzega sobie prawo nie wyłaniania zwycięzców, jak i przyznawania miejsc ex equo.

4. NAGRODY I WYRÓŻNIENIA
1. Prace zwycięzców zostaną zaprezentowane podczas wernisażu Konkursu.
2. Zwycięscy otrzymają nagrody rzeczowe.

5. WYKORZYSTANIE PRAC NAGRODZONYCH I WYRÓŻNIONYCH
1. Organizator uzyskuje prawo do umieszczania nadesłanych na Konkurs prac (oznaczonych imieniem i nazwiskiem autora) na stronie szkolnego portalu internetowego a także do wielokrotnej ekspozycji prac nadesłanych na Konkurs.

regulamin-miedzyszkolnego-konkursu-fotograficznego.pdf