5 grudnia 2023

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

Małgorzata Wiktor

5 grudnia to Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, czyli obchodzone corocznie święto wolontariuszy i organizacji, które zajmują się wolontariatem na całym świecie.

Ustanowienie tego święta w 1986 roku przez ONZ było wyrazem oficjalnego docenienia pracy wolontariackiej. Wolontariusze nie otrzymują wynagrodzenia, jednak działalność społeczna daje im bardzo wiele. Przede wszystkim satysfakcję z niesienia pomocy i robienia czegoś dobrego.

W naszej szkole działa  Szkolne Koło Caritas , którego członkowie włączają się w akcje charytatywnych chcąc w ten sposób pomagać najbardziej potrzebującym. Dziś podczas Słówka przybliżyli ideę wolontariatu i zachęcali do niesienia pomocy innym.

Wszystkim Wolontariuszom dziękuję za poświęcenie swojego czasu i angażowanie się w pomoc innym.

Życzę Wam wytrwałości, siły i jak najwięcej pozytywnej energii, którą przekazujecie innym oraz satysfakcji z tego co robicie, a nam wszystkim  -  abyśmy jak najczęściej potrafili bezinteresownie pomagać innym.

Małgorzata Wiktor