20 czerwca 2021

Licealne Koło Różańcowe kończy rok szkolny 2020/21

Maciej Drewniak

Koło Różańcowe w SLO zakończyło swój modlitewny rok szkolny 2020/21. W tym roku było ono wyjątkowo liczne, bo składało się z dwóch róż różańcowych. Tymczasowo zawiesza swoją działalność, aby wznowić ją w październiku w nowym roku szkolnym.

Już od wielu lat w liceum salezjańskim funkcjonuje Koło Różańcowe. Rozpoczyna swoją działalność w październiku w święto Matki Bożej Różańcowej. Należą do niego uczniowie różnych klas, którzy chcą modlić się na różańcu i przez tę modlitwę polecać Bogu wspólne intencje.

W tym roku zgłosiło się 40 osób, dlatego mogły powstać dwie róże różańcowe. Każda osoba w Kole odmawiała codziennie jedną wyznaczoną dla siebie tajemnicę różańca. Co dwa tygodnie, w 1. i 3. środę miesiąca, następowała wymiana tajemnic; a raz w miesiącu - zmiana intencji. Jedna intencja była stał przez cały rok: za maturzystów. Wśród intencji były również zawsze intencje papieskie.

Ten rok odbywał się w większości w trybie zdalnym. Mimo niedogodności z tym związanych nie przeszkodziło to jednak w funkcjonowaniu Koła i wymianie tajemnic. Robiliśmy to podczas zdalnych Słówek, wspomagając się specjalnie stworzoną grupą w aplikacji Teams.

Bardzo dziękuję za całoroczną wspólną modlitwę i już zapraszam do Koła Różańcowego, które zawiąże się w październiku 2021 roku.