Kyūdo - japońskie łucznictwo

Zapraszamy uczniów SLO, nauczycieli i rodziców na zajęcia z kyūdo, czyli japońskiego łucznictwa.

Maciej Drewniak

25 września 2024 r.

Pierwsze zajęcia odbędą się 2.10.2024, o 17:30 na sali ping-pongowej w hali sportowej. Prowadzący – instruktorzy łódzkiego klubu Kyūdo Ayame.

Na zajęciach uczymy się przede wszystkim, jak poprawnie strzelać z łuku, który ma ponad 2 metry długości, ale również bliżej poznajemy, kulturę, etykietę i filozofię Japonii.

Strzelanie jest połączone z ogólnorozwojowymi zajęciami, które wzmacniają całe ciało, poprawiają koordynację ruchową i sprzyjają utrzymywaniu poprawnej postawy ciała również poza zajęciami.

Kyūdo Ayame posiada niezbędne wyposażenie i sprzęt klubowy dla początkujących, by mogli rozpocząć swoją przygodę z japońskim łukiem.

Na zajęcia przynieście wygodny strój sportowy do przebrania – koszulka, długie spodnie/legginsy, skarpetki (ćwiczymy na boso).

Więcej informacji o kyūdo znajdziecie na naszej stronie: https://kyudo-ayame.pl/kyudotime-pytajnik/

Kontakt: [email protected]