Dwudziestego października o godzinie 10.55 rozpocznie się trzecia edycja KreDy (Kreatywne Działania Absolwentów). Zapraszamy na nie uczniów liceum. Przewidywane zakończenie spotkania o godz. 12.35.
Administrator strony
17 października 2014 r.
Dwudziestego października o godzinie 10.55 rozpocznie się trzecia edycja KreDy (Kreatywne Działania Absolwentów). Zapraszamy na nie uczniów liceum. Przewidywane zakończenie spotkania o godz. 12.35.
Gośćmi tej edycji spotkań z absolwentami będą: Dominik Mierzejewski, który opowie o znaczeniu języków azjatyckich i ich roli we współczesnym świecie oraz Michał Talaga, który przedstawi paradoksy niekonsekwencji i opowie o pracy mediatora. Czekamy z niecierpliwością!
Poniżej prezentujemy biogramy prelegentów zaproszonych na najbliższą KreDĘ.
Dominik Mierzejewski
Absolwent Wydziału Filozoficzno-Historycznego Uniwersytetu Łódzkiego (2001), doktor nauk humanistycznych w zakresie historii najnowszej (2006), doktor habilitowany w dziedzinie nauki społecznych w dyscyplinie nauki o polityce (2014); studia języka chińskiego na Shanghai International Studies University (1999 - 2000 i 2003 - 2004), stypendium Jana Karskiego przyznawane przez American Center for Polish Culture, staż w the Heritage Foundation w Waszyngtonie (2003), staż w Chińskiej Akademii Nauk (2010-2011, Pekin), członek organizacji międzynarodowych: Association for Asian Studies, European Association for Chinese Studies (członek zarządu 2008-2014)), European International Studies Association oraz członek zespołów redakcyjnych "Azja-Pacyfik" (rocznik) oraz "Journal of Contemporary Eastern Asia" (Austria/Korea Południowa), publikacje m.in. w China Policy Institute na Uniwersytecie Nottingham, w pracach zbiorowych wydawanych przez Routledge, Rowman and Littlefield oraz periodykach "China: An International Journal" czy "Journal of Contemporary Eastern Asia", autor monografii "Między pragmatyzmem a konfucjańską moralnością. Dezideologizacja retoryki chińskiej polityki zagranicznej w okresie reform".
Michał Talaga
Sześć lat doświadczenia pracy programistycznej w międzynarodowych projektach w obszarze telekomunikacyjnych systemów czasu rzeczywistego o wysokiej niezawodności. Od 2010r. Trener Szkoleń Technicznych w obszarze inżynierii oprogramowania, Agile, Lean. Trener umiejętności psychospołecznych w zastosowaniach biznesowych. Coach – CoachWise Coaching Essentials™. Od kilku lat działa aktywnie jako trener zespołów IT, które potrzebują stać się Agile lub chcą efektywnie stosować Lean. Wspiera managerów i ich zespoły w procesie zmiany, w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań oraz osiąganiu trwałego porozumienia. Pracował dla wielu firm w Polsce, Szwecji, Hiszpanii i na Ukrainie.Po pracy – mediator sądowy w sporach cywilnych i gospodarczych. Najbardziej kocha swoją (dość liczną) rodzinę i twórcze rozmowy z przyjaciółmi.