Monika Geremek…

Konferencja prasowa z udziałem uczniów naszego Liceum w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Łódzkiego

19 lis 2017 - 14:49

Na oficjalną projekcję pierwszego odcinka filmu edukacyjnego „Cztery pory roku” - „Lato”, połączoną z konferencją prasową, udaliśmy się wraz z Panią Moniką Geremek – Sowińską, opiekunem naszej grupy. Przyjęła nas Pani Wice Marszałek Jolanta Zięba-Gzik, która ucieszyła się naszym zaangażowaniem w tym projekcie. Mieliśmy też okazję zwiedzić ważne miejsca w Urzędzie Marszałkowskim, takie jak: Izbę Sejmiku Wojewódzkiego czy gabinety Marszałków.

Z radością udzieliliśmy wywiadu dla TVP 3 - Łódź opowiadając o naszej pracy nad tworzeniem filmu. Na pamiątkę spotkania Pani Wice Marszałek podarowała nam album ze zdjęciami z naszego województwa, a  od producentów filmu  otrzymaliśmy „making of” naszego dzieła na płytach.

A jak zaczęła się nasza przygoda z filmem?

Na początku roku szkolnego kilkunastoosobowa grupa uczniów klas pierwszych naszego liceum uczestniczyła w tworzeniu projektu pt. „Cztery pory roku” we współpracy z Łódzką Wytwórnią Filmów Oświatowych. Nasza rola polegała na tworzeniu 10-15 sekundowych ujęć. Z pomocą reżysera - Pana Romana Dębskiego nauczyliśmy się szybko i sprawnie obsługiwać kamery. Byliśmy w wielu różnych miejscach na terenie Załęczańskiego Parku Krajobrazowego np. nad Żabim Stawem, w rezerwacie Szachownica czy na górze św. Genowefy.

Pierwsza nasza wyprawa odbyła się w czasie obozu integracyjnego. Ponieważ nie udało nam się odwiedzić wszystkich zaplanowanych miejsc, dalszy ciąg projektu zrealizowaliśmy w późniejszym terminie. Pojechaliśmy już w mniejszym składzie,a prócz aparatów używaliśmy do pomocy także drona.

Mieliśmy szansę zobaczyć jak wygląda kręcenie filmu od strony kamerzysty, na jakiej zasadzie działa dron - i myślę, że najważniejsze - zobaczyć jak piękne jest nasze województwo łódzkie.To było wspaniałe przeżycie!

Beata Rosiak kl.1a SLO