Ładowanie strony...
8 czerwca 2024

Koncert charytatywny dla pani Ewy

Maciej Drewniak

4 czerwca 2024 roku odbył się Salezjański Koncert Charytatywny organizowany przez uczniów  naszej szkoły – Julii Węgłowskiej, Marii Kamińskiej oraz Bartosza Sieranta.

Przygotowania rozpoczęły się już w połowie kwietnia, ponieważ rzeczy do zrobienia było mnóstwo. Przez półtora miesiąca organizacji wydarzenia wydarzyło się naprawdę wiele rzeczy. Organizatorzy udzielili wywiadu promującego wydarzenie jak i naszą szkołę. Oprócz tego postarali się o patronaty honorowe wielu instytucji, a informacje prasowe pojawiły się na stronie TVP3 Łódź, stronię miasta Łodzi oraz w Radiu Łódź.

Jednak wydarzenie to nie odbyłoby się bez utalentowanych uczniów naszej jak i zarówno innych szkół, oraz wolontariuszy z naszej szkoły. Łącznie w wydarzenie zaangażowanych było 85 osób, gdzie znaczną większość stanowili uczniowie naszej szkoły. Odbyły się też liczne spotkania do wolontariatu jak i próby dla uzdolnionych muzycznie.

Przygotowywanie koncertu rozpoczęło się już o godzinie 13. Pierwsi uczestnicy pojawili się o godzinie 18:20. Wydarzenie rozpoczęło się o 19:15, skończyło zaś o 21:45. Ostatni wolontariusz wyszedł ze szkoły o 22:30, zostawiając naszą szkolną aulę w takim stanie jaką ją zastaliśmy. Podczas wydarzenia była możliwość zakupu ciasta i innych słodkości oraz lemoniady, książek i rękodzieł naszych uczniów. Na wydarzeniu był obecny również ratownik medyczny, a na auli znajdowało się ponad 200 butelek z wodą, aby zadbać o nawodnienie naszych uczestników. Całość jednak nie odbyłaby się bez jednej osoby – Maćka Urbańczyka, który wzorowo przygotował technicznie cały koncert tak, że nie było żadnej usterki technicznej.

Wydarzenie zostało dofinansowane z środków rady rodziców, a wiele rzeczy w tym wody i identyfikatory zostały nam podarowane od wydziału Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Łódzkiej – "Młodzi WDoMu", który jest odpowiedzialny za np. organizowanie Areny Młodych. Jesteśmy im za to bardzo wdzięczni.

W wydarzeniu wzięło udział 195 uczestników, lecz po dodaniu wszystkich zaangażowanych w koncert, na naszej szkolnej auli znalazło się ponad 250 osób! Z biletów i sprzedaży rzeczy na kiermaszu udało się uzbierać ponad 7300 zł, a kwota ta stale się powiększa. Jesteśmy wdzięczni za każdą złotówkę, która została przeznaczona na nasz szczytny cel, jakim jest pomoc chorej na guza trzustki, mamie 4 dzieci – Pani Ewie Cendrowicz.

Kluczową rolę w promowaniu wydarzenia odegrali patroni wydarzenia. Dziękujemy więc Prezydent Miasta Łodzi – Hannie Zdanowskiej, Kuratorium Oświaty, Archidiecezji Łódzkiej, Kardynałowi Grzegorzowi Rysiowi, Łódzkiemu Stowarzyszeniu Pomocy Szkole, Młodzieżowej Rady Miejskiej, Ruchu Światło Życie Archidiecezji Łódzkiej i wydziałowi Duszpasterstwa Młodzieży Archidiecezji Łódzkiej za objęcie patronatem honorowym wydarzenie oraz dziękujemy Radio Łódź i TVP3 Łódź za objęcie patronatem medialnym Salezjańskiego Koncertu Charytatywnego.

W imieniu Pani Ewy – Dziękujemy!

Bartosz Sierant