25 lutego 2018

Kolonie w górach (Podhale 2018)

Marcin Paździor

Zespół Szkół Salezjańskich przy ul. Wodnej zaprasza na salezjańskie kolonie w Ostrowsku k. Nowego Targu (1-14 lipca 2018), na których nie zabraknie atrakcji dla ciała jak i dla ducha.

Motywem przewodnim tegorocznych kolonii także będzie taniec, tym razem twist, rock&roll, jive. Odbędzie się pięć półtoragodzinnych zajęć z instruktorką. Na niechętnych tańcowi czekać będą warsztaty plastyczne (prowadzone przez miejscowego artystę). Oprócz aktywności tanecznej i sportowej (piłka nożna i siatkowa) w planie są co najmniej cztery wycieczki górskie (Tatry, Pieniny, Beskidy), rafting Dunajcem, Aquapark w Zakopanem, termy w Chochołowie lub Białce Tatrzańskiej oraz warsztaty regionalne, min. nauka tańca góralskiego. Każdy dzień zaczynać będziemy modlitwą, wieczorem ze słówkiem na dobranoc. Nieodłącznym elementem salezjańskich wyjazdów są pogodne wieczory, których i na Podhalu nie zabraknie.

1.07.2018 o 13.00 będzie Msza Św. w naszym Kościele, ok. 13.45 wyruszymy.

Planujemy utworzyć trzy grupy, po max. 15 osób w grupie. Głównym kryterium jest wiek uczestnika.

Kwota 1150zł obejmuje:

• zakwaterowanie w Szkole Podstawowej w Ostrowsku (k. Nowego Targu),
  • śpimy na materacach, w śpiworze,
  • 3 posiłki dziennie - sprawdzony catering,
  • zajęcia taneczne: twist, rock&roll, jive (5) lub zajęcia plastyczne (5) oraz taniec góralski (2),
  • warsztaty regionalne,
  • dwie wycieczki w Tatry (Dolina Kościeliska z Jaskinią Mylną, druga dostosowana do możliwości uczestników),
  • wycieczka w Pieniny (Jaworki - Wysoka - Wąwóz Homole  lub inna dostosowana do możliwości grupy),
  • wycieczkę na Babią Górę,
  • wyjście na basen geotermalny (Chochołów lub Białka Tatrzańska) oraz do Aquaparku w Zakopanem,
  • transport, ubezpieczenie, przewodnika, bilety wstępów,
  • rafting Dunajcem (Sromowce - Krościenko),
  • do 15.03.2018 niezbędna zaliczka w kwocie 350zł,
  • do 7.06.2018 800zł
  • [email protected]

Trzeba wziąć ze sobą:

• dokument tożsamości (paszport lub dowód osobisty),
  • ważną legitymację szkolną,
  • latarkę, najlepiej tzw. czołówkę,
  • odpowiednie obuwie w góry,
  • odzież termiczną, kurtę przeciwdeszczową.

Brak wolnych miejsc. Aktualizacja 8.03.2018, 22.53

Zaczynamy Mszą Św. w Kościele parafialnym o godz. 13.00, potem ruszamy.

Kolonie 2018, zgoda