Dominika Ślifierska

Kolędowanie z Arcybiskupem Rysiem - wyzwanie Orszaku Trzech Króli

29 gru 2020 - 14:21

Klasa 4a SSP odpowiada na kolędowe wyzwanie od Pani Agnieszki Malinowskiej (za które serdecznie dziękujemy). 

Dziewczynki stanęły na wysokości zadania i dzielą się swoją świąteczną radością oraz zachęcają do wpłacania datków na zbiórkę.

https://www.youtube.com/watch?v=RsGrvatD5rw&feature=youtu.be

Regulamin wyzwania:

#OrszakwŁodzi

Link do zbiórki: http://dobromat24.pl/produkt/dar-dla-nowonarodzonego/

#OrszakwŁodzi Challenge to kolędowa akcja z pięknym celem. Wyzwanie rzucone przez abp. Grzegorza Rysia polega na nagraniu dowolnej kolędy i opublikowaniu jej w mediach społecznościowych z hashtagiem #OrszakwŁodzi i tym opisem. Do podjęcia wyzwania należy nominować minimum 3 osoby, które mają wykonać je w 48 godzin.

Celem akcji #OrszakwŁodzi Challenge jest zbiórka darów dla Łódzkiego Hospicjum dla Dzieci – Łupkowa. Hospicjum otacza opieką 97 małych pacjentów, z których większość potrzebuje specjalistycznego sprzętu medycznego. Obecnie na przyjęcie do Hospicjum czeka pięcioro dzieci, dla których brakuje respiratorów. Koszt jednego urządzenia to minimum 21 000 zł. Potrzebujemy więc 105 000 zł. Trzej Królowie już 6 stycznia 2021 przekażą nasz dar dla Hospicjum, dlatego spieszmy się z podjęciem kolędowego wyzwania! Pieniądze na pomoc dla najmłodszych mogą wpłacać zarówno nominowani, jak i widzowie.

Jeśli nie potrafisz śpiewać wystarczy, że zrobisz sobie zdjęcie w stroju kolędnika (np. w koronie, skrzydełkach anioła, aureoli, kapeluszu pastuszka) i wstawisz je na swój profil z hashtagiem #OrszakwŁodzi, tym opisem i nominacjami. Do udziału w wyzwaniu zachęcam wszystkich, niech każdy poczuje się nominowany.

Przebieg akcji możesz śledzić na facebookowej stronie łódzkiego Orszaku Trzech Króli:

http://www.facebook.com/OrszakTrzechKroliLodz

Nominujemy do zabawy:

Szkoły Bernardyńskie w Łodzi

- zaprzyjaźnionych z nami: ojców Bernardynów

Mały Chór Wielkich Serc

- naszych braci mniejszych Franciszkanów

Salezjańskie Szkoły Muzyczne w Lutomiersku

- naszych współbraci spod Łodzi Usunięto obraz.