24 marca 2019

Klub Miłośników Muzyki poleca bilety na Spotkania Baletowe

Marcin Paździor

7.04.2019, Filharmonia Łódzka, Koncert chóralny, 14zł, pozostało 0 biletów, płatne do 11.04.2019)

26.04.2019, Filharmonia Łódzka, Koncert fortepianowy, 40zł, pozostało 0 biletów, płatne do 11.04.2019).

Wykonawcy:

Ingolf Wunder – fortepian/dyrygent (laureat II nagrody na XVI Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie)

Orkiestra Symfoniczna FŁ

10.05.2019, Filharmonia Łódzka, Koncert z okazji 200-lecia urodzin Stanisława Moniuszki,16zł, pozostało 14 biletów, bilety trzeba zarezerwować mailowo [email protected] do 21.04.2019, płatne do 29.04.2019).

Wykonawcy:

Patryk Rymanowski – bas (jako Serwacy Łagoda), Leszek Skrla – baryton (jako Marcin Pakuła), Marta Boberska – sopran (jako Zuzia), Ewa Marciniec – alt

Rafał Bartmiński – tenor, Stanisław Kuflyuk – baryton (jako Stanisław), Piotr Nowacki – bas (jako Bartłomiej),

Łukasz Borowicz – dyrygent

Dawid Ber – przygotowanie chóru

Orkiestra Symfoniczna i Chór FŁ

Program:

Stanisław Moniuszko - III Litania Ostrobramska, 1-aktowa opera "Verbum nobile" (wykonanie koncertowe), "Sonety krymskie" [wybór]

12.05.2019, Teatr Wielki w Łodzi,19.00, 40zł, Spotkania Baletowe, Beethoven Silence / Cisza Spektakl baletowy z udziałem orkiestry w trzech częściach. Pozostały 22 bilety. Bilety trzeba zarezerwować mailowo [email protected] do 19.04.2019, płatne do 23.04.2019).

Info za stroną operalodz.com:

Historia Ludwiga van Beethovena była interpretowana przez artystów różnych epok. Rozpoczynając pracę nad „Ciszą”, skupiałem się przede wszystkim na dorobku muzycznym kompozytora. Była to pierwsza iskra, która zapoczątkowała projekt i z czasem przerodziła się w niesłabnącą inspirację.
Fabuła spektaklu skupia się na różnych aspektach życia kompozytora, niekoniecznie w porządku chronologicznym. Niektóre – wydawałoby się – detale mogą stać się początkiem kolejnego etapu życia, rytuałem przejścia. Odniosłem się między innymi do tragicznego wydarzenia, a mianowicie postępującej głuchoty Beethovena. Jednak moją myślą przewodnią było przede wszystkim przedstawienie muzycznego testamentu genialnego kompozytora.
To, co intryguje mnie najmocniej w twórczości Beethovena, to sposób, w jaki odkrywa nasze człowieczeństwo, a także kwestie życia i śmiertelności. Muzyka Beethovena jest ogromną falą, która nakrywa nasze ciało i spowija duszę. I właśnie tam, w duszy muzyka, rodziły się mistrzowskie kompozycje. Powstawały z pominięciem zmysłu słuchu; absolutny zmysł muzyczny, jaki posiadał Beethoven okazał się być nieprzezwyciężony. Dlatego też jego kompozycje są szczególnym darem dla ludzkości, fragmentami duszy człowieka genialnego.
Trzecia część choreografii, zatytułowana „post-mortem” stworzyła szczególną przestrzeń do interpretacji strony muzycznej jak i do uwypuklenia istoty przedstawienia. Zespolenie nut (białych i czarnych) oraz osiągnięcie przez nie idealnej harmonii to symbol perfekcji, która może zostać osiągnięta tylko poprzez pełne zaangażowanie i metafizyczne połączenie ze sztuką.

Ivan Cavallari

27.05.2019, Sala Koncertowa Akademii Muzycznej w Łodzi, ul. Żubardzka 2a, Musical BRODWAY II, zostało 26 biletów, 15zł (szkolny) i 25zł (normalny), bilety trzeba zarezerwować mailowo [email protected] do 6.05.2019, płatne do 10.05.2019). Ubiegłoroczny BRODWAY I był rewelacyjny! Utwory z Króla Lwa i jeszcze innego filmu w kolorowych aranżacjach wokalnych i tanecznych. Teraz będzie zapewne coś innego, szczegółów na stronie AM jeszcze nie ma, ale w ciemno polecam.

14.06.2019, Filharmonia Łódzka, Koncert symfoniczny na zakończenie sezonu artystycznego, 16zł, pozostało 16 biletów, bilety trzeba zarezerwować mailowo [email protected] do 6.05.2019, płatne do 10.05.2019).

Helena Zubanovich – mezzosopran

Paweł Przytocki – dyrygent, Dyrektor Artystyczny FŁ