Jan Michniewicz

Karawana Bez Granic 2020 ... ONLINE

7 paź 2020 - 19:55

Już od kilku lat naszą szkołę odwiedza Karawana Bez Granic. Odwiedzili nas i w tym roku. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią ich wizyta odbyła się online.

Karawana Bez Granic to okazja do spotkania z ciekawymi i utalentowanymi ludźmi z Polski i ze świata. Dzielą się oni swoją pasją i szczególną umiejętnością, a przez to inspirują i zachęcają do odkrywania własnych talentów. 

Nasi uczniowie mogli najpierw podziwiać pokaz niezwykłych umiejętności naszych gości z Karawany, a potem wziąć udział w prowadzonych przez nich warsztatach. Do wyboru były takie zajęcia jak: break dance, beat box, pantomima, warsztaty wokalno-rytmiczne, muzyka Zachodniej Afryki, capoeira i freestyle football. 

Warsztaty odbyły się 7 października. Wzięli w nich udział uczniowie klas 6 i 7 naszej szkoły podstawowej. 

Bardzo dziękujemy organizatorom Karawany Bez Granic i artystom, którzy poprowadzili warsztaty. Mamy nadzieję, że spotkamy się za rok, już nie online, ale na żywo.

Karawana Bez Granic jest częścią Festiwalu Młodzieży Bez Granic, który odbywa się w Salezjańskim Ośrodku Wychowawczym im. św. Jana Bosko w Różanymstoku. W tym roku jest jego 11. edycja. Główną ideą Festiwalu jest edukacja i spotkania młodzieży podczas warsztatów artystycznych oraz propagowanie szacunku młodych do innych tradycji i religii.

fot. Maciej Urbańczyk, Szymon Doliński