Ładowanie strony...
11 stycznia 2023

Kapituła Młodych 2023

Andrzej Kurto

W dniach 5 - 7 stycznia 2023 w Czerwińsku odbyła się Kapituła Młodych pod hasłem: "Zrozumiesz wszystko w swoim czasie...", zaczerpniętym ze snu Księdza Bosko.

 

Kapituła Młodych to coroczne spotkanie młodzieży z różnych sektorów duszpasterskich: szkół i burs, Oratoriów, Salosu, LSO. W tym roku wzięło w niej udział 50 młodych ludzi. Naszą szkołę i LSO reprezentowali: Maciej Rogala, Wojciech Białek, Łukasz Kapczyński, Barbara Piotrowicz, Dominik Mikłasz i Oskar Konieczny z Bursy.

Młodzież dyskutowała m.in na następujące tematy: przygotowanie peregrynacji ikony św. Artemidesa Zattiego, obchody 200-lecia snu Księdza Bosko z 9-tego roku życia, organizacja XXX jubileuszowego festiwalu Campo Bosco oraz inpektorialny wyjazd na ŚDM w Lizbonie. Nie zabrakło również wspólnej modlitwy i zabaw integracyjnych. Młodzież wzięła udział w Orszaku Trzech Króli w Czerwińsku.
W sobotni wieczór przybył ksiądz Inspektor Tadeusz Jarecki, który uczestniczył w obradach kończących Kapitułę i wygłosił słowo do zgromadzonej młodzieży.

Barbara Piotrowicz