Ładowanie strony...
7 marca 2016

Już idą kolejni ludzie z KreDY...: Sylwia Gajewska i Karol Domagała

Sebastian Piątkowski

Ósmego marca o godzinie 9.05 rozpocznie się kolejna edycja KreDY (Kreatywnych Działań Absolwentów). Zapraszamy na nią uczniów liceum. Przewidywane zakończenie spotkania o godz. 10.45.

Gośćmi tej edycji spotkań z absolwentami będą: Sylwia Gajewska, która opowie o pedagogice i jej pochodnych, czyli rzeczywistości widzianej z perspektywy podłogi oraz Karol Domagała, który opowie o cyrku na kółkach, czyli resocjalizacji w stylu księdza Bosko.

Oto krótkie biogramy naszych gości

Karol Domagała - matura 1998, absolwent Uniwersytetu Łódzkiego na wydziale: Psychologia Stosowana. Ukończył czteroletnią szkołę Psychoterapii Psychodynamicznej a także Studium Psychoterapii Młodzieży. Uczestnik szeregu kursów i szkoleń min. z zakresu Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (TSR), Racjonalnej Terapii Zachowań. Od 2007 pracownik na stanowisku psychologa w Salezjańskim Ośrodku Wychowawczym. Współpracuje z osobami, instytucjami i organizacjami, prowadzącymi zajęcia grupowe i indywidualne dla  różnych grup społecznych w zakresie m.in. samopoznania i rozwoju osobistego. Prowadzi terapię indywidualną i grupową. Pracuje w Punkcie Interwencji Kryzysowej z osobami w trudnej sytuacji życiowej. Prowadzi autorskie warsztaty  i szkolenia z zakresu psychologii i psychoterapii. O tym że w życiu nie zawsze warto jest iść utartymi szlakami, o konsekwencji w wyborze a przede wszystkim o tym, co w jego życiu stało się najważniejsze i o spotkaniu, które doprowadziło do podjęcia konkretnej drogi życia opowie już na spotkaniu ……

Sylwia Gajewska - matura 1998, absolwentka Pedagogiki Wieku Dziecięcego oraz Studium Dziennikarstwa Radiowego. Ukończyła także studia podyplomowe: Terapia przez edukację artystyczną, Zarządzanie oświatą oraz Psychologię pozytywną. Była aktorką w teatrach amatorskich Saruel, MMS. Pisze scenariusze teatralne oraz piosenki, dwa z jej reportaży zostały wydrukowane przez Tygodnik Powszechny. Obecnie nauczycielka w Przedszkolu Miejskim nr 220 w Łodzi, pracującym metodą Marii Montessori oraz instruktor teatralny Teatru Beznazwy działającym przy Zespole Szkół Salezjańskich oraz prowadząca Teatr Ślimaczy nauczycieli i rodziców przedszkola. Od dwóch lat prowadzi autorskie zajęcia terapeutyczne: Terapia przez teatr dla dzieci nieśmiałych i nadaktywnych. W 2012 roku otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Łodzi za wkład w łódzką oświatę.