Ładowanie strony...
9 marca 2022

Jesteśmy w finale Olimpiady Teologicznej 2022

Maciej Drewniak

Uczennica drugiej klasy naszego liceum, Barbara Piotrowicz, zwyciężyła w drugim etapie Olimpiady Teologii Katolickiej 2022. W ten sposób zakwalifikowała się do ogólnopolskiego finału.

W środę, 9 marca, odbył się drugi etap Olimpiady Teologii Katolickiej 2022. Wzięły w nim udział dwie uczennice naszego liceum, które na etapie szkolnym zdobyły najwyższą liczbę punktów. Drugi etap Olimpiady odbywa się na poziomie diecezjalnym i biorą w nim udział zwycięzcy etapów szkolnych ze wszystkich szkół średnich archidiecezji łódzkiej.

Zwyciężczynią tego drugiego etapu została Barbara Piotrowicz, uczennica drugiej klasy naszego liceum. Będzie więc nas reprezentować w ogólnopolskim finale, który odbędzie się w Płocku w dniach 31 marca - 2 kwietnia.

Olimpiada organizowana jest już po raz trzydziesty drugi. Tegoroczny temat brzmi: “Oblicza Miłosierdzia w nauczaniu i praktyce Kościoła”.