25 kwietnia 2019

Jesteśmy w finale konkursu biblijnego 2019

Maciej Drewniak

Uczennica naszego liceum, Weronika Majewska, zakwalifikowała się do finału 23. Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

Nasza szkoła bierze udział w Konkursie już od wielu lat. Składa się on z trzech etapów: szkolnego, diecezjalnego i ogólnopolskiego. Etap szkolny odbył się 13 marca. Wzięło w nim udział 17 uczniów i uczennic naszego liceum. Troje najlepszych przeszło do etapu diecezjalnego. Byli to: Weronika Majewska, Maja Malinowska i Patryk Stańczak.

W drugim etapie, który odbył się 25 kwietnia w Wyższym Seminarium Duchownym w Łodzi, wzięło udział 50 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu archidiecezji łódzkiej. Tu również troje najlepszych przechodzi do ogólnopolskiego finału. Wśród nich była Weronika. Bardzo się cieszymy i gratulujemy.

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej organizowany jest przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”. Jego tematem i jednocześnie zakresem były dwie księgi Pisma Świętego:  Księga Wyjścia oraz List św. Pawła do Rzymian.