Ładowanie strony...
13 stycznia 2023

Jesteśmy w finale 33. Olimpiady Teologicznej

Maciej Drewniak

Uczennica naszego liceum zajęła drugie miejsce w diecezjalnym etapie Olimpiady Teologii Katolickiej i tym samym dostała się do ogólnopolskiego finału.

12 stycznia 2023 roku w odbył się diecezjalny etap Olimpiady Teologii Katolickiej. W konkursie wzięło udział 30 uczniów szkół średnich z całej Archidiecezji Łódzkiej. Rywalizacja była bardzo zacięta, a uczestnicy musieli wykazać się dużą wiedzą z zakresu teologii katolickiej, historii Kościoła oraz Pisma Świętego.

Wśród uczestników znalazła się także uczennica naszej szkoły, Barbara Piotrowicz, która zajęła wysokie drugie miejsce. To osiągnięcie oznacza, że zakwalifikowała się do ogólnopolskiego finału, który odbędzie się w Pelplinie.

Warto zaznaczyć, że Basia już drugi rok z rzędu będzie brać udział w etapie finałowym. W zeszłym roku odbywał się ona w Płocku.

Jesteśmy bardzo dumni z osiągnięcia naszej uczennicy i życzymy jej sukcesów w kolejnych etapach konkursu. Gratulujemy i życzymy zwycięstwa!

W tym roku Olimpiada Teologii Katolickiej odbywa się pod hasłem “Bóg jest Miłością objawioną w Słowie”.