22 grudnia 2019

Jasełka 2019

Sylwia Gajewska

"Na początku Bóg stworzył niebo i ziemię..."

Motywem przewodnim tegorocznej opowieści wigilijnej było stworzenie świata, które zakończone utratą raju, zamknęło się powrotem do Edenu wraz z Narodzeniem Zbawiciela. Pomysłodawczynią tematu była Dominika Ślifierska. Młodzież ze szkoły podstawowej (80 uczniów) pracowała pod jej kierunkiem, prezentując swoją wersję podczas wigilii szkolnej w piątek 20 grudnia,

Autorami wersji licealnej byli sami uczniowie, którzy w pracy warsztatowej zainspirowali poszczególne sceny etiudy. 60 osób na scenie pod kierunkiem Sylwii Gajewskiej i chórzyści zespołu wokalnego pod batutą Weroniki Łubisz, zaprezentowali swoją historię w czwartek 19 grudnia.

Tegoroczne Jasełka w swej prostocie, grze światła, muzyce na żywo i pracy zespołowej niech będą życzeniem współpracy, wspólnego tworzenia otaczającej nas rzeczywistości i pamięci, że Raj jest w naszym zasięgu, a Obietnica Ojca została wypełniona w swoim Synu. Pięknych i pełnych czułości Świąt Bożego Narodzenia życzy cały zespół szkolnego Teatru Beznazwy.