Jak powstają książki?

Sylwia Gajewska

16 października 2024 r.

Pani Justyna Zaręba rozmawiająca o książkach z uczennicami klasy 2a

Rodzice naszych uczniów chętnie włączają się w edukację swoich dzieci, dzieląc się swoją wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami. Klasy 2a i 2b miały przyjemność uczestniczyć w lekcjach poprowadzonych w ramach tematu "Jak powstają książki?".

Odwiedziła nas pani redaktorka Joanna Pijewska, która pracuje w wydawnictwie dla dzieci Literatura. Zaprezentowała uczniom drogą, jak powstaje książka od momentu przysłania tekstu przez autora aż do momentu, gdy siadamy i czytamy książkę. Chłopcy i dziewczynki zamienili się też w redaktorów tekstu, szukając i poprawiając błędy.

Uczniowie spotkali się też z panią Justyną Zarębą, autorką książek "Znalezisko - wysypisko" oraz "Niezły bigos". Dowiedzieli się, jak powstają pomysły do pisania i jak później zostają one przeniesione na papier. A także jak ważne jest rozwijanie wyobraźni i czytanie, które temu pomaga.

Przeprowadzone zajęcia bardzo podobały się uczniom klas 2a i 2b SSP.

Pani Justyna Zaręba czytająca książkę swojego autorstwa dziewczynkom z klasy 2a SSP
Pani Justyna Zaręba odpowiada na pytania uczniów klasy 2b
Wspólne zdjęcie pani Justyny Zaręby z chłopcami z klasy 2b
Pani Joanna Pijewska prowadzi zajęcia dla uczennic klasy 2a
Pani Joanna Pijewska pokazuje dziewczynkom z klasy 2a, jak dobierać okładki do książek.
Pani Joanna Pijewska pokazuje chłopcom z klasy 2b, jak powstaje książka.
Wspólne zdjęcie pani Joanny Pijewskiej z klasą 2b SSP