3 lutego 2019

IV. Obrady Salezjańskiego Sejmu Szkolnego

Piotr Drzewiecki

W piątek (25.01.2019 r.) na godzinie wychowawczej odbyły się IV Obrady Salezjańskiego Sejmu Szkolnego. Podczas obrad posłowie pracowali nad 5 projektami uchwał oraz Sejm wysłuchał 2 pytania posłów do Samorządu Uczniowskiego.

1. Projekt uchwały o montażu pisuarów w toalecie męskiej na piętrze licealnym-projekt posła Gabriela Peryta (odrzucone przez sejm)

2. Projekt uchwały o przywróceniu kanapek „fitness” na piętrze licealnym do automatu z kanapkami-projekt poseł Mai Nowickiej (przyjęte przez Sejm)

3.  Projekt uchwały o dodaniu na terenie szkoły licznych obiektów zielonych-projekt posła Gabriela Peryta (przyjęte przez Sejm)

4. Pytanie posła Mateusza Zawiasy do Samorządu Uczniowskiego (SU) czy planuje SU kontynuować projekt „Niepodległa” który został stworzony przez poprzedni SU

5. Projekt uchwały o poszerzeniu gamy mundurków szkolnych o bluzy bawełniane wciągane przez głowę-projekt posła Gabriela Peryta (przyjęte przez Sejm)

6. Pytanie posła Gabriela Peryta czy SU był u Dyrektora z projektami uchwał z poprzednich obrad i czy dyrektor podjął decyzje

7. Projekt uchwały o synchronizacji wszystkich zegarów w szkole-projekt posła Mikołaja Fornala (przyjęte przez Sejm)

Sejm czeka na decyzje SU oraz Dyrektora ZSS w Łodzi jakie projekty zostały przyjęte i wejdą w życie a jakie otrzymały "weto". Skład Salezjańskiego Sejmu Szkolnego wisi na tablicy SU w szkole, każda klasa ma swoich 2  przedstawicieli w Sejmie i każdy uczeń może poprzez swoich przedstawicieli (posłów) przedstawić swój pomysł co wprowadziłby/zmieniłby w szkole.

Marszałek Sejmu

Remigiusz Lipski