2 października 2023

Integracja klas pierwszych SLO 2023/24

Janusz Ćwik

W niedzielę 1 października na spotkaniu integracyjnym w szkole spotkały się klasy pierwsze naszego liceum.

W spotkaniu, oprócz samych licealistów i ich wychowawców, uczestniczyli również rodzice i rodzeństwo naszych uczniów.

Spotkanie rozpoczęło się Mszą św. o godzinie 10:00 w kościele parafialnym przy ul. Wodnej pod wezwaniem Matki Bożej Wspomożenia Wiernych. Uczniowie aktywnie włączyli się w liturgię przez posługę ministrancką oraz przygotowanie modlitwy powszechnej. Eucharystii przewodniczył ks. Dyrektor Julian Dzierżak.

Po liturgii uczestnicy przeszli do budynku szkoły. W salach lekcyjnych był czas na poczęstunek, zabawy integracyjne oraz rozmowy. Rodzice i rodzeństwo mieli również okazję zwiedzić szkołę.

Spotkania integracyjne klas to ja i długa tradycja naszej szkoły. W ciągu roku szkolnego klasy mają wyznaczoną jedną niedzielę, w którą spotykają się na Mszy św. w kościele, a po niej w swojej sali w szkole. Jest to okazja do pogłębienia relacji oraz wymiany doświadczeń między rodzicami oraz wychowawcami.