13 kwietnia 2019

Informacje dla Rodziców na 16 kwietnia

Dyrektor

W Wielki Wtorek (16 kwietnia) o godz. 18.00 zapraszamy Rodziców do kościoła na Mszę św. z okazją do spowiedzi. Jest to doroczne wydarzenie związane ze szkolnymi rekolekcjami. Zadbajmy o sprawy najważniejsze - życie osobiste i modlitwę w intencji swoich dzieci.

Wyjątkową okolicznością będzie możliwość nabycia ważnej książki o wychowaniu autorstwa salezjanina brata Karola Domagały, wychowanka naszej szkoły. Przedstawiam poniżej informacje Wydawnictwa Salezjańskiego związane z promocją książki:

Nastolatkowie. Jak wychować i nie zwariować? - 35 zł
Spotkać ks. Bosko - 20 zł
W pakiecie - 50 zł.

Pierwsza książka jest poradnikiem dla rodziców, wychowawców i nauczycieli, napisanym przez psychologa i terapeutę Karola Domagałę, salezjanina, pracującego w Salezjańskim Ośrodku Wychowawczym w Różanymstoku. Autor dzieli się swoim doświadczeniem oraz wiedzą
terapeutyczną w sposób przystępny, ale jednocześnie bardzo kompetentny.

Druga książka jest najnowszą biografią św. Jana Bosko napisaną na rynek niemiecki przez włoskiego księdza diecezji turyńskiej. To zwięzłe, ale
jednocześnie bardzo rzeczowe przedstawienie osoby Świętego na tle przeobrażeń, które zachodziły w społeczeństwie dziewiętnastowiecznej
Italii oraz w Kościele katolickim.

Co łączy te dwie książki? Karol Domagała swoje podejście do młodzieży w sposób jednoznaczny osadza w pedagogice św. Jana Bosko, na każdym niemal kroku odwołując się do doświadczeń turyńskiego Apostoła Młodzieży.

Po Mszy św, i konferencji odbędzie się spotkanie Rady Rodziców uczniów starszych i młodszych.

Serdecznie zapraszamy!