Ładowanie strony...
23 marca 2024

goście goście z Hiszpanii!

Daria Zawiasa

Niesamowite przeżycie, poznanie innej kultury i systemu poprzez poznawanie innego człowieka. Każdy otwarty i rozmowny. Bardzo miło spędzony czas. Szkoda tylko, że tak krótko.  (Weronika)

Jestem bardzo zadowolona, fajnie było ich wszystkich poznać, bo zżyliśmy się ze sobą szczególnie pod koniec. Opiekunowie też otwarci. Program mieliśmy zróżnicowany, więc myślę, że to jeden z najlepszych tygodni, jakie przeżyłam. 

Asia 

Czas spędzony z Hiszpanami był dla mnie bardzo rozwijający. Choć na początku wszyscy byliśmy nieco nieśmiali, z dnia na dzień jakiekolwiek bariery znikały. Zafascynowały mnie różnice kulturowe - hiszpański brak pośpiechu, zamiłowanie do tańca i czerpanie radości nawet z najmniejszych rzeczy. Nawet sami Hiszpanie mówili, że tydzień spędzony w Polsce był jednym z najlepszych w ich życiu. 

Pola 

 

W dniach 9 - 16 marca mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole uczniów z salezjańskiej szkoły w Algeciras: Marię, Pablo, Fernando, Jose Pablo, Alfonso, Ignacio, Xoela, Marcosa z opiekunami: Alvaro, Juan Franem i księdzem Francisco. Od samego początku aż do ostatniego dnia towarzyszyli im nasi uczniowie.

Hiszpanie realizowali w Łodzi część projektu Erasmus dotyczącego edukacji. W czasie dwudniowych warsztatów w szkole uczniowie pracowali w polsko - hiszpańskich grupach. Wyniki pracy będą opublikowane w hiszpańskim magazynie naukowym. Co więcej, nasi przyjaciele uczestniczyli w lekcji fizyki, chemii i j. angielskiego. Rozegrali również mecz piłki nożnej:-) 

To było 7 dni wypełnionych różnymi wydarzeniami: Stadion Narodowy, PKiN, Żelazowa Wola, Nieborów, Orientarium, aquapark Fala, Księży Młyn, gotowanie w MasterChef, Muzeum w Auschwitz, ściana wspinaczkowa, tańce ludowe w Harnamie, EC 1, spacer słoneczną Piotrkowską i zakupy w Manufakturze... Mnóstwo wesołych momentów, wspólne posiłki (pierogi! i nie tylko), niekończące się rozmowy, wymiana informacji o szkołach i kraju. Dziesiątki zdjęć, filmików i wspomnień. 

Zżyliśmy się z tymi otwartymi, wesołymi nastolatkami i ich nauczycielami. Do zobaczenia!