4 maja 2016

Finał I Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych

Administrator strony

W dniu 28 kwietnia w naszej szkole odbył się wielki finał Konkursu.

W zmaganiach wzięło udział 11 uczniów z łódzkich gimnazjów, którzy od listopada walczyli o miejsce w finale. W ostatecznej rozgrywce musieli wykazać się wiedzą z zakresu historii, kultury czy geografii krajów obszaru języka angielskiego. Jednym z zadań była również ustna prezentacja dotycząca osoby, którą podziwiają, lub która ma wyjątkowy wpływ na ich życie i działania.

Po kilku godzinach rywalizacji jury było w stanie wyłonić zwycięzców, którzy otrzymali od organizatorów wartościowe nagrody - tablet, słowniki, książki anglojęzyczne. Wszyscy uczestnicy otrzymali także upominki od partnerów i sponsorów Konkursu - wydawnictwa Macmillan, wydawnictwa Oxford oraz wydawnictwa Nowa Era.

Poniżej nazwiska nagrodzonych:

I miejsce - Krzysztof Bogusławski (Gimnazjum nr 44)
II miejsce - Maciej Olma (Zespół Szkół Salezjańskich)
III miejsce - Hubert Nogalski (Gimnazjum nr 26)
Jakub Sofiński (Katolickie Gimnazjum im. Jana Pawła II)

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkich zapraszamy od udziału w II edycji konkursu w kolejnym roku szkolnym.

JMŻ