Ładowanie strony...
16 kwietnia 2024

Finał Konkursu o Księdzu Bosko 2023/24

Maciej Drewniak

Finałowy etap Konkursu o Księdzu Bosko z okazji 200 rocznicy snu Janka z 9. roku życia odbył się 16 kwietnia 2024 r.

W tym ostatnim już etapie wzięło udział pięć uczennic naszego liceum. Najpierw odbyła się część pisemna, polegająca na rozwiązaniu testu. Bezpośrednio po nim nastąpiła część ustna przed komisją, w składzie: ks. dyrektor Julian Dzierżak, p. Iza Janik, ks. Maciej Drewniak. W tej drugiej części wszyscy musieli odpowiedzieć na trzy pytania.

Suma punktów z części pisemnej i ustnej decydowała o ostatecznej klasyfikacji. O ustalenie miejsca trzeciego musiała być rozegrana jeszcze dogrywka. Wreszcie została wyłoniona pierwsza trójka:

  • miejsce 1. - Maja Krzewicka
  • miejsce 2. - Barbara Piotrowicz
  • miejsce 3. - Anna Marczak

Finalistkami Konkursu były również: Amelia Pałągiewicz i Patrycja Trzeciak.

Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się podczas Słówka dla liceum.
Bardzo gratulujemy wszystkim finalistkom.

Konkurs o Księdzu Bosko z okazji 200 rocznicy snu Janka z 9. roku życia odbywał się w trzech etapach. Pierwszy etap odbył się w 13 października 2023 r. w formie testu pisemnego. Wzięło w nim udział 40 uczniów naszej szkoły. Do etapu 2. zakwalifikowało się 14 osób. Ten kolejny etap odbył się w styczniu 2024 r. Polegał na wygłoszeniu Słówka na wylosowany temat dotyczący Księdza Bosko oraz zaliczenie testu pisemnego. Spośród tej czternastki w finale wzięło udział pięć osób.