16 kwietnia 2019

Finał akcji "100 wyprawek dla Polskich dzieci na Kresach"

Marcin Paździor

Otrzymaliśmy list od pana Mariusza Bojanowskiego, głównego koordynatora  akcji "100 wyprawek dla Polskich dzieci na Kresach".

Drodzy Państwo,

w grudniu z TVP odwiedziliśmy polskie szkoły na Ukrainie i przekazaliśmy dary. Niestety z 51 kartonów służy graniczne Ukrainy pozwoliły wwieźć tylko 30. Resztę musieliśmy zostawić w Polsce. Czekaliśmy na Święta Wielkanocne, by zabrać je transportem z darami dla Rodaków na Kresach. Właśnie te zebrane przez Państwa szkołę dary trafiły do polskiego hospicjum dla dzieci w Wilnie. Przekazane produkty, pomoce szkolne trafiły do podopiecznych i ich rodzin. W podziękowaniu siostry prowadzące hospicjum zamówiły w intencji Państwa  i  Państwa uczniów, podopiecznych mszę w Ostrej Bramie w Wilnie. Nabożeństwo odbędzie się 17.04.2019 o godzinie 10 (w Polsce będzie to godzina 9) . Dokument w załączniku.

Darów było tak dużo, że w Wilnie postanowili przekazać część prezentów do szkół z biedniejszych rejonów Wileńszczyzny. W taki sposób do polskich szkół w Koleśnikach, Butrymańcach, Ejszyszkach trafiła Państwa pomoc.

W niedzielę wróciliśmy z Białorusi, gdzie w nielegalnej, polskiej szkole w Lidzie prowadziłem zajęcia. Zostałem zaproszony w ramach podziękowania za przybory szkolne, które kilka miesięcy temu uczące się tam dzieci otrzymały od nas.

Bardzo serdecznie dziękuję za wsparcie dla naszych Rodaków mieszkających tam na Kresach Rzeczypospolitej

Mariusz Bojanowski