20 marca 2023

Festiwal Języków Obcych 2023

Małgorzata Rosiak

W dniach 16-17 marca odbył się w naszej szkole Festiwal Języków Obcych.

W czwartek, na każdym słówku modliliśmy się w różnych językach obcych, nawet takich, których nie uczymy się w naszej szkole.

W piątek miał miejsce koncert piosenki obcojęzycznej zatytułowany "Eighties Challenge". Wykonawcy swoimi utworami, przenieśli nas do lat osiemdziesiątych ubiegłego stulecia. Festiwal miał charakter konkursu. Zwyciężczynią została Eliza Gabryelczak z klasy 2a SLO z piosenką Abby "The Winner Takes It All". Gratulujemy!

Dużym zaskoczeniem był zespół składający się z językowców. Występ został bardzo ciepło przyjęty.

W ramach zajęć z języków obcych śpiewaliśmy piosenki lub poruszaliśmy kwestie kulturowe dotyczące krajów, w których językami urzędowymi są przyswajane przez nas w szkole języki.

Z obserwacji językowców wynika, że zaproponowane w tym roku aktywności, zostały przyjęte z dużym entuzjazmem i zaangażowaniem.