8 lutego 2024

Ferie w szkole!

Sylwia Gajewska

W pierwszym tygodniu tegorocznych ferii trzydzieścioro uczniów naszej szkoły wzięło udział w półkoloniach zorganizowanych specjalnie dla nich!

Motywem przewodnim wspólnego, czynnego odpoczynku były klocki! Uczestnicy układali, programowali, budowali... ale też zwiedzali, bawili się, grali i przygotowywali jedzenie.

Uczniowie korzystali z klocków Lego - układali i programowali wg instrukcji, tworzyli za pomocą długopisów 3D, układali z klocków znane obrazy. W ramach wspólnych wyjść odwiedziliśmy EC1, łódzką Palmiarnię, Monsferę w Monopolis z klocami Linden a także obejrzeliśmy "Życzenia" w kinie Charlie.

Był też czas na wspólne zabawy sportowe, wyścigi, zajęcia muzyczne, plastyczne oraz przygotowywanie i zajadanie pizzy.

Odwiedzali nas absolwenci szkoły, uczniowie liceum. Bartek z klasy 4 poprowadził dla swoich koleżanek i kolegów warsztaty z pierwszej pomocy.

Wspólny tydzień minął szybko i w zdecydowanie radosnej atmosferze.

Zdjęcia wykonali nauczyciele oraz Bartosz Rogoża z 4d.