15 lipca 2018

Erasmus Plus we Florencji

Sylwia Gajewska

Florencja to piękne miasto do zwiedzania i podziwiania, ale jeszcze piękniejsze do uczenia się, poznawania i dzielenia doświadczeniami z nauczycielami z różnych krajów. W dniach od 2 do 13 lipca nasze nauczycielki Anna Czerkawska, Anna Suchodolska i Sylwia Gajewska uczestniczyły w szkoleniu organizowanym przez Erasmus Plus Teacher Training Course: "Behaviour and conflicts new methodologies motivation and cooperation strategies".

Podczas dwóch tygodni zajęć udało nam się poznać nowe sposoby pracy z uczniami, podzielić naszą wiedzą i doświadczeniem pracy, potrenować język angielski, ale przede wszystkim nawiązałyśmy niezwykłe kontakty z nauczycielami pracującymi w innych krajach. To poruszające, gdy dzieli nas język, kultura a łączy miłość i troska o naszych uczniów i ich rozwój. A było nas wielu: z Portugalii, Austrii, Hiszpanii, francuskiej wyspy Reunion a także nauczycielka ze szkoły salezjańskiej ze Słowenii.

Dzięki życzliwości i wiedzy naszych prowadzących Bulenta z Turcji oraz Susan z Włoch udało nam się poszerzyć wiedzę i umiejętności dotyczące budowania motywacji do pracy, reagowania i rozwiązywania konfliktów, szukania różnorodnych sposobów współpracy.

Udało nam się także spędzić razem czas na podziwianiu miasta Michała Anioła, Dantego, Leonarda da Vinci. Naszymi przeżyciami będziemy dzielić się z naszymi kolegami i na pewno wykorzystamy je w pracy z dziećmi i młodzieżą. A dziś pokazujemy kilka fotograficznych migawek, bo było twórczo, pracowicie i bardzo ciepło.