19 lutego 2024

Dzień Myśli Braterskiej. Skauci i harcerze obchodzą święto przyjaźni.

Magdalena Wójcik

22 lutego skauci i harcerze na całym świecie obchodzą święto przyjaźni - Dzień Myśli Braterskiej.

Dzień Myśli Braterskiej ma przypominać o podstawowym założeniu ruchu skautowego, jakim jest braterstwo. Święto symbolizuje solidarność między ludźmi niezależnie od koloru ich skóry, narodowości, wyznania, pochodzenia czy wieku.

Na datę obchodów Dnia Myśli Braterskiej nieprzypadkowo wybrano 22 lutego - tego dnia urodził się twórca skautingu Robert Baden-Powell, a także dzień urodzin jego żony Olave, naczelniczki skautek. Przypadek?

Tego dnia zachęcamy wszystkie zuchy i wilczki, harcerki i harcerzy do przyjścia do szkoły w harcerskim mundurze. Chcemy w ten sposób upamiętnić ten dzień a jednocześnie zachęcić innych uczniów naszych szkół do harcerskiej przygody.

Wszystkim harcerzom i skautom życzymy zapału i wytrwałości w czynieniu tego, o co prosił ich założyciel gen. Baden-Powell - czynieniu świata lepszym, niż go zastaliśmy.

Czuwaj!

Magdalena Wójcik