14 października 2023

Dzień edukacji 2023 w liceum

Janusz Ćwik

Podczas godziny wychowawczej dla uczniów liceum miało miejsce świętowanie Dnia Edukacji Narodowej. Spotkanie odbyło się w przeddzień, w piątek 13 października 2023 r.

Wydarzenie miało niezwykle uroczystą oprawę. Postarali się o to uczniowie zaangażowani w prace szkolnego Samorządu Uczniowskiego. Rozpoczęliśmy od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie życzenia całej społeczności złożyli Ksiądz Dyrektor, Rada Rodziców i Uczniowie. Kolejnym ważnym punktem było zaprzysiężenie nowego Samorządu Uczniowskiego oraz powołanie na rok kolejny Kolegium Doradczego, które animuje prace ministrantów szkolnych.

Uczniowie przygotowali niespodziankę w postaci etiudy teatralnej obrazującej fragment życia szkoły. Aktorami zdecydowali się być niektórzy uczniowie oraz nauczyciele. Wiele radości przysporzyło nam to przedstawienie.

Świętowaliśmy w podniosłej i sympatycznej atmosferze, godnej jubileuszu 250-lecia powstania Komisji Edukacji Narodowej.