Ładowanie strony...
29 lipca 2022

W drugim tygodniu wakacji w naszej szkole odbyły się półkolonie

Marcin Paździor

W dniach 4-8 lipca br. grupa 45 dzieci w wieku 7-12 lat uczestniczyła w wydarzeniach przygotowanych przez naszych nauczycieli

Pogoda dopisała, udało się więc zrealizować zakładany wcześniej plan. W budynku szkolnym dzieci nie przebywały zbyt długo, każdego dnia było dokądś wyjście. W szkole uczniowie mieli zajęcia sportowe, manualne (plastyczne), kulinarne oraz artystyczne (malowanie na szkle). Poza zajęciach "szkolnych" dzieci dotarły do Pałacu Herbsta, Muzeum Sztuki Współczesnej (ms2), Laser Games, parku Źródliska, Multikina oraz na Falę.

W środę odbyła się całodniowa wycieczka do Zgierza, podczas której młodzież odwiedziła najmłodsze zgierskie muzeum - Tamte Lata - w którym znajduje się pokaźny zbiór starych samochodów i nie tylko, zbieranych od dwudziestu lat przez właściciela, pana Pietrzaka. Po muzeum nadszedł czas na park miejski, w którym znajduje się park linowy. Zdecydowana większość uczestników wypoczynku zmierzyła się z wyznaniem pokonania jednej z tras. Na obiad przemieściliśmy się na Malinkę (świetny kompleks rekreacyjny ze zbiornikiem wodnym i strzeżoną plażą). Po zjedzonym obiedzie w pobliskim barze lub food tracku najbardziej zdeterminowana młodzież zdecydowała zanurzyć stopy lub nieco więcej w wodzie. Nie była zimna. Po kilkudziesięciu minutach z plaży przegonił nas deszcz, dzięki czemu punktualnie dotarliśmy do szkoły.

Wychowawcami grup byli: pani Elżbieta Bazyluk, pani Magda Wójcik, pan Artur Zienczyk, za co serdecznie dziękujemy!