1 października 2017

Debata przedwyborcza 2017

Maciej Drewniak

Debata przedwyborcza, która odbyła się w piątek 29 września w Auli szkolnej, zgromadziła kandydatów na przewodniczących Samorządu Uczniowskiego, ich sztaby wyborcze i samych wyborców.

Pierwsze tego typu wydarzenie w naszej szkole rozpoczęło się o 15.00. Na początku w szranki stanęło dwoje pretendentów z liceum. Po nich z pytaniami wyborców zmierzyło się kilkunastu kandydatów ze szkoły podstawowej. Na koniec zaprezentowała się trójka aspirujących do urzędu przewodniczącego gimnazjum.

Wszyscy uczestnicy debaty odpowiadali najpierw na interpelacje wyborców, a następnie na pytania zadawane sobie nawzajem. Wszystkie wypowiedzi były rzeczowe i dobrze uargumentowane.

Wielość kandydatur i ich wysoka jakość mogą przysporzyć wyborcom – zwłaszcza tym jeszcze niezdecydowanym – nie lada kłopotu. A kto wie, czy nie czeka nas druga tura?!

Szczegółowy harmonogram Wyborów 2017/18 znajduje się na tej stronie:

Pomysłodawcą i organizatorem debaty było Koło Biblioteczne.

Relację filmową z Debaty można zobaczyć na tej stronie: