22 stycznia 2024

Czy warto grać na instrumentach?

Weronika Łubisz

Bożonarodzeniowe muzykowanie :D

Gra na instrumencie przynosi cały ogrom korzyści.

Rozwija nasz potencjał intelektualny oraz wpływa na pamięć. Dzięki zaangażowaniu całego ciała oraz współpracy obu rąk rozwija połączenia między dwoma półkulami naszego mózgu.

Nauka gry na instrumencie to także aktywność motoryczna oraz koordynacja wzrokowo-ruchowa.

Osoby uczące się gry na instrumencie są często znacznie aktywniejszymi słuchaczami i obserwatorami otaczającego ich świata.

Gra na instrumencie uczy w końcu również dyscypliny, systematycznej pracy oraz skupienia uwagi.

Uczniowie i uczennice klas IV w tym roku szkolnym na lekcjach muzyki mogą doświadczać przygody z różnymi niezwykle ciekawymi instrumentami. W okresie świątecznym grali na KALIMBACH. W ramach zajęć przygotowali znane kolędy w opracowaniu właśnie na ten instrument.

Serdecznie zapraszamy do ich wysłuchania :D

Weronika Łubisz