11 kwietnia 2024

Czuwanie Maturzystów AD 2024

Janusz Ćwik

Jak co roku na Jasnej Górze odbyło się czuwanie Maturzystów z Inspektori Warszawskiej. Tym razem na czuwaniu obecnych było łącznie około 190 osób kolejno z: Sokołowa Podlaskiego, Mińska Mazowieckiego, Lutomierska, Ostródy oraz Łodzi.

Spotkanie odbyło się 9 kwietnia rozpoczęte tradycyjnie już Drogą Krzyżową, której przewodniczyli maturzyści z Ostródy, a poszczególne rozważania przygotował ks. Piotr Wyszyński z tejże szkoły.

Po Apelu Jasnogórskim rozpoczęliśmy dwugodzinne czuwanie prowadzone przez naszych uczniów, do których
dołączali inni, śpiewając razem i rozmyślając. Salezjanie obecni na czuwaniu posługiwali w konfesjonałach sakramentem pokuty, a ludzie obecni spoza szkół czynnie brali udział w wydarzeniu. Przed północą rozpoczęliśmy Eucharystię, której przewodniczył ks. Julian Dzierżak wygłaszając zarazem krótką, ale jakże treściwą Homilię. Z intencją o opiekę i czuwanie maturzyści podchodzili do obrazu na chwilę osobistej modlitwy. O godzinie 1:30 mieliśmy okazję być obecni przy zasłonięciu obrazu, po czym rozeszliśmy się do autokarów i bezpiecznie wróciliśmy do domów.