Ładowanie strony...
12 września 2021

Byliśmy na spotkaniu ministrantów inspektorii warszawskiej

Andrzej Kurto

W sobotę, 11 września, w Salezjańskim Ośrodku Misyjnym odbyło się spotkanie ministrantów inspektorii warszawskiej. Zainaugurowało ono nowy rok formacyjny Liturgicznej Służby Ołtarza.

Wraz z opiekunami przyjechali prezesi i przedstawiciele grup ministranckich - łącznie ponad 70 osób. Podczas uroczystej Mszy św. ks. Inspektor Tadeusz Jarecki SDB promował 18 nowych lektorów. Słowo Boże wygłosił ks. Wikariusz Piotr Sosnowski SDB.

Gratulujemy nowym lektorom, a wszystkim życzymy owocnego roku duszpasterskiego!

Z naszej Wspólnoty Szkolnej Ministranckiej było promowanych 13 lektorów (Wojtek Białek, Maciej Cebulski, Łukasz Kapczyński, Mateusz, Kospin, Piotr Kospin, Mieszko Koszulski, Adam Łuczyński, Miłosz Modrzejewski, Jan Pełzowski, Krzysztof Przybylski, Maciej Rogala, Rafał Rosiak, Jan Szymczak).

Dziękuję Prezesowi Jankowi Pełzowskiemu i Wiceprezesowi Krzyśkowi Stępniakowi za reprezentowanie naszej Wspólnoty na spotkaniu Prezesów LSO, oraz słowa podziękowania kieruje do Mateusza Zawiasy za przygotowanie tak pięknej liturgii.

Zapraszamy młodszych od 4 klasy i trochę starszych do Maturzystów do zapisywania się do naszej Wspólnoty Szkolnych Ministrantów!