27 września 2018

Byliśmy na Forum Młodzieży Szkół Katolickich 2018

Maciej Drewniak

Jest już małą tradycją szkolną, że drugie klasy liceum uczestniczą w Ogólnopolskim Forum Młodzieży Szkół Katolickich, które odbywa się we wrześniu w Częstochowie. Tak było i w tym roku.

Dziewiętnaste już Forum odbyło się 23 września 2018 r. Zgromadziło ponad 2000 uczniów szkół katolickich z całej Polski.

Program spotkania ma już swój sprawdzony schemat. Rozpoczęło się o 9.00 w Auli Kordeckiego na Jasnej Górze. Uczestnicy mogli wysłuchać ciekawej konferencji zatytułowanej “Po co Kościół?”. Wygłosił ją ks. Wojciech Węgrzyniak. Potem świadectwem swojej wiary i życia podzielił się popularny redaktor sportowy TVP Rafał Patyra. Część w Auli zakończyła się adoracją Najświętszego Sakramentu.

Punktem centralnym była msza święta w Bazylice Jasnogórskiej. Przewodniczył jej ks. Zenon Latawiec.

Po obiedzie dla wszystkich uczestników, Forum zakończyło się drogą krzyżową na Wałach Jasnogórskich.

Spotkanie - w rapowej stylistyce - poprowadził ks. Jakub Bartczak. O oprawę muzyczną zadbał zespół młodzieży salezjańskiej z Oświęcimia.

Organizatorem Forum jest Rada Szkół Katolickich (rsk.edu.pl).