Ładowanie strony...
4 czerwca 2023

Brązowy medal naszych najmłodszych w Szkolnych Mistrzostwach Łodzi, w trójboju lekkoatletycznym

Marek Cygan

Ubiegły tydzień obfitował w sukcesy naszych młodych sportowców. Po 3 miejscu wywalczonym przez chłopców z klas 4-6 w turnieju piłki nożnej, dzień później, ich młodsi koledzy zdobyli brązowy medal w trójboju lekkoatletycznym. Godny podkreślenia jest fakt, iż w tej dyscyplinie wystartowaliśmy po raz pierwszy, od razu notując taki wynik.

Brązowymi medalistami Szkolnych Mistrzostw Łodzi zostali: Dawid Kijas (klasa 4d), Hubert Zalewski (klasa 4b), Mateusz Cygan, Klemens Kaniowski, Mateusz Przelazły, Janek Szymański (wszyscy klasa 3b).

W trójboju lekkoatletycznym każdy zawodnik rywalizuje w trzech konkurencjach: rzucie piłeczką palantową, skoku w dal oraz biegu na 60 m. Uzyskane, przez zawodników, wyniki w poszczególnych konkurencjach przeliczane są na punkty, które po podsumowaniu dają końcowy wynik całego zespołu. On decyduje o tym, na którym miejscu uplasuje się dana drużyna.

Oprócz klasyfikacji zespołowej prowadzona była również klasyfikacja indywidualna, która wyłoniła najlepszych zawodników w danej konkurencji oraz w wieloboju. Wszystkim naszym reprezentantom należą się wielkie gratulacje. W każdej dyscyplinie spisali się fantastycznie, notując rewelacyjne wyniki. W tym miejscu warto docenić osiągnięcia dwóch naszych, najbardziej doświadczonych zawodników. Hubert Zalewski w rzucie piłeczką palantową zajął trzecie miejsce. Dawid Kijas natomiast, w konkursie skoku w dal nie miał sobie równych, a w biegu na 60 m uzyskał trzeci rezultat, spośród wszystkich startujących. Uzyskane wyniki dały mu tytuł indywidualnego wicemistrza Łodzi w wieloboju. Warto zaznaczyć, że Dawid, dzień wcześniej, biegał po boisku piłkarskim w znacznym stopniu przyczyniając się do wywalczenia III miejsca przez naszych piłkarzy.

Tegoroczna rywalizacja była bardzo zacięta i emocjonująca, a o tym która szkoła zostanie Mistrzem Łodzi decydowało bardzo niewiele. W końcowym rozrachunku uzyskaliśmy 595 pkt. Szkoła, która zajęła II miejsce zdobyła 596 pkt, a zwycięska 599 pkt.

Można zauważyć, że nasza reprezentacja w większości złożona była z chłopców z klasy 3. Zdobyli oni cenne doświadczenie, które na pewno zaprocentuje w przyszłym roku. Już nie możemy się doczekać tej rywalizacji.

 

Przepiękne zdjęcia są dziełem pani Ani Szymańskiej, mamy Janka – jednego z naszych reprezentantów

                                                                                                                                          mc