Maciej Drewniak

Arena Młodych 2020 - dzień 2

28 lut 2020 - 17:51

Kulminacyjnym punktem drugiego, a zarazem ostatniego dnia Areny Młodych 2020 była Eucharystia pod przewodnictwem ks. abp. Grzegorza Rysia.

Wraz z ponad ośmioma tysiącami młodych ludzi z całej archidiecezji łódzkiej przeżywaliśmy drugi dzień rekolekcji w Atlas Arenie. I tym razem w atmosferę tego spotkania wprowadziły nas śpiewy i tańce. Nowością były spotkania w małych grupach, które odbyły się na płycie Areny. Była również okazja do modlitwy wstawienniczej i do spowiedzi.

Pięknym momentem było odczytanie ewangelii, które poprzedziła procesja złożona z siedmiuset osób niosących lampiony. Podobnie jak poprzedniego dnia towarzyszył nam fragment z Ewangelii wg św. Marka o uzdrowieniu przez Jezusa opętanego, który miał w sobie "Legion". Potem był czas na rozważanie i adorację słowa Bożego.

Wreszcie rozpoczęła się Eucharystia, którą koncelebrowało ponad stu kapłanów. W ramach aktu pokuty był szczególny moment, gdy każdy z uczestników podchodził do kapłana, by obmyć sobie dłonie i oczy i otrzymać białą szatę - znak chrztu i dziecięctwa Bożego.

Na zakończenie ks. Arcybiskup rozesłał nas, abyśmy głosili innym to, czego doświadczyliśmy i czego w nas Bóg dokonał w czasie tych dwóch dni rekolekcji.