7 grudnia 2019

Adwentowy Dzień Skupienia 2019

Maciej Drewniak

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny jest w naszej szkole każdego roku obchodzona jako Adwentowy Dzień Skupienia. Tym razem uroczystość ta przypada w niedzielę, więc dzień skupienia przeżyliśmy w piątek 6 grudnia.

W szkole swoje skupienie i przygotowanie do Bożego Narodzenia mieli uczniowie szkoły podstawowej. Poprowadził je ks. Adam Węgrzyn, duszpasterz młodzieżowy i redaktor programu „Ziarno” w Telewizji Polskiej.

Podczas Mszy św., który była zwieńczeniem tego dnia, odbyły obłóczyny nowych ministrantów, rozpoczynających swoją posługę liturgiczną w naszej szkole.

Uczniowie liceum zostali zaproszeni na spotkanie z ks. abp. Grzegorzem Rysiem do łódzkiej Katedry. Odbyło się tam skupienie dla wszystkich uczniów katolickich szkół średnich z Łodzi. Więcej o tym wydarzeniu można przeczytać tutaj: https://wodna.edu.pl/wiadomosci/adwentowy-dzien-skupienia-dla-slo-2019-katedrze

Również nauczyciele naszej szkoły mieli swoje spotkanie formacyjne. Po Mszy św. wysłuchali wykładu ks. prof. Tadeusza Lewickiego SDB o systemie wychowawczym Księdza Bosko.