7 grudnia 2018

Adwentowy Dzień Skupienia 2018

Maciej Drewniak

Adwentowy Dzień Skupienia jest już tradycją w naszej szkole. Nieodłącznie jest on również związany z uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Ponieważ w tym roku 8 grudnia przypadł w sobotę, adwentowe skupienie odbyło się dzień wcześniej.

Uroczysta Msza św. zgromadziła wszystkich uczniów, nauczycieli, pracowników, a także rodziców. Przewodniczył jej i kazanie wygłosił ks. Łukasz Owsianko, który kilka lat temu był katechetą w naszej szkole, a obecnie pracuje w Żyrardowie.

Jak co roku w tym dniu dokonuje się również promocja ministrantów. Tego dnia do szkolnej wspólnoty Liturgicznej Służby Ołtarza dołączyło 24 nowych ministrantów.

Wyjątkowym momentem tegorocznego dnia skupienia była obecność kopii cudownego obrazu Matki Bożej Różanostockiej, który peregrynuje po wszystkich domach salezjańskich inspektorii warszawskiej.

fot. Mateusz Ociński / Piotr Drzewiecki