18 listopada 2015

26. Olimpiada teologiczna - etap szkolny

Maciej Drewniak

We wtorek, 17 listopada, odbył się szkolny etap XXVI Olimpiady Teologii Katolickiej. Wzięło w nim udział 31 uczniów z naszego liceum.

Tegoroczna Olimpiada odbyła się już po raz 26. Nasza zaś szkoła bierze w niej udział po raz czwarty. W tym roku do etapu szkolnego przystąpiła rekordowa liczba uczniów, bo aż 31.

Tym razem tematem OTK był „Święty Jan Paweł II – wychowawca młodych pokoleń”. Jej organizatorem jest Diecezja Łowicka. Olimpiada ma trzy etapy. Po etapie szkolnym odbędzie się 13 stycznia 2016 r. etap diecezjalny; po nim zaś etap ogólnopolski.

Uczestnicy Olimpiady mają okazję zapoznać się nauczaniem Papieża Polaka, a zwłaszcza tym, które kierował do młodzieży. Jest to okazja nie tylko do pogłębienia wiedzy, ale również dobra forma przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w 2016 r. w Krakowie.

ks. Maciej Drewniak