30 września 2018

100 wyprawek dla Polskich dzieci na Kresach

Marcin Paździor

100 wyprawek dla Polskich dzieci na Kresach!

W ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę młodzież z województwa łódzkiego zbiera dary w postaci artykułów biurowych, pomocy szkolnych i materiałów edukacyjnych. Pomoc trafi w tym roku m.in. do Grodna, Lidy, Wołkowysk, Czerniowców, Starej Huty i Drohobycza. Organizatorami zbiórki są Rzgowska Młodzież Patriotyczna i Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej w Łodzi.

Patronat honorowy nad przedsięwzięciem sprawuje Łódzki Kurator Oświaty oraz Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Łodzi. W zbiórce może wziąć udział młodzież reprezentująca placówki oświatowej i organizacje pozarządowe.

Artykuły szkolne takie jak:

• zeszyty,
  • bloki rysunkowe, techniczne,
  • kredki,
  • długopisy,
  • ołówki,
  • gumki do zmazywania,
  • gry edukacyjne,
  • nożyczki,
  • mazaki,
  • linijki,
  • temperówki,
  • kolorowe papiery,
  • ryzy papieru,
  • inne,

można przynosić do naszej szkoły do czwartku (4.10.2018). Miejscem zbiórki jest sala kominkowa, w której znajduje się karton, do którego trzeba włożyć przyniesione rzeczy. W czwartek zostaną przekazane do organizatora.