17 listopada 2017

1. Forum Uczniów Województwa Łódzkiego

Maciej Drewniak

Forum Uczniów Województwa Łódzkiego to spotkanie aktywnej młodzieży, które odbyło się 16 listopada w naszej szkoły.

Tematem przewodnim Forum był „Innowacyjny Samorząd Uczniowski”. Ponad setka uczniów gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych wzięli udział w dyskusjach związanych z miejscem młodzieży w przestrzeni publicznej.

Organizatorem Forum była fundacja Osnowa, której jednym z założycieli jest uczeń naszego liceum Jakub Żebrowski. Specjalnymi gośćmi Forum byli: poseł RP Waldemar Buda i Łódzki Kurator Oświaty dr Grzegorz Wierzchowski.

Forum było podzielone na trzy części. Rozpoczął je panel dyskusyjny z udziałem zaproszonych gości na temat roli samorządu uczniowskiego w budowaniu społeczeństwa obywatelskiego. Następnie uczestnicy Forum zostali podzieleni na 7 grup, w których odbyły się dyskusje na następujące różne tematy. Finałem Forum Uczniów Województwa Łódzkiego była prezentacja oraz podsumowanie pracy w grupach.