5 grudnia 2012

Samorządowe warsztaty szkół Inspektorii Warszawskiej

Administrator strony

30 listopada 2012 r. przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem pojechali do Sokołowa Podlaskiego na warsztaty samorządowe dla szkół salezjańskich z naszej Inspektorii.

Na miejscu zostaliśmy przywitani i oprowadzeni przez gospodarzy. Następnie zjedliśmy kolację, po której mieliśmy okazję lepiej poznać się. Wielką radość sprawiła nam obecność księdza Roberta, który jeszcze półtora roku temu był naszym pedagogiem.

Opiekunowie przygotowali dla nas kilka gier integracyjnych. Po wieczornej modlitwie poszliśmy do sokołowskiego marketu, aby zaopatrzyć się w zapasy. Po powrocie rozpoczęliśmy rozmowy, którym nie było końca. Większość z nas z trudem dotarła na śniadanie kolejnego dnia :).

Sobota była dniem warsztatowym. Do południa uczyliśmy się jak działać w samorządzie, aby przyniosło to jak największe korzyści. O godzinie dwunastej zjedliśmy obiad, po którym część z nas poszła na spacer, a część została w internacie i odsypiała noc. Po południu warsztaty poprowadził ksiądz Rafał - dyrektor Szkoły Salezjańskiej w Ostródzie. Dzieliliśmy się z rówieśnikami naszymi osiągnięciami w samorządzie i próbowaliśmy im przybliżyć w jaki sposób funkcjonuje nasza szkoła, myśleliśmy nad tym, w jaki sposób rozpocząć współpracę między placówkami. Po kolacji graliśmy w mafię, psychiatrę i telepatię. Zabawie towarzyszyło mnóstwo emocji. Koło północy udaliśmy się do internatu.

Noc spędziliśmy na rozmowach. Niektórzy z nas położyli się spać o szóstej rano!
Niedziela była dniem, w którym niestety musieliśmy się rozstać. O godzinie 9.30 w kaplicy domowej ksiądz Robert odprawił dla nas Mszę Świętą. Koniec zbliżał się wielkimi krokami. Po Eucharystii podsumowaliśmy nasze spotkanie. Koło godziny 11.30 opuściliśmy internat. Pożegnaliśmy się oraz porozsyłaliśmy zaproszenia na facebook'u, żebyśmy mogli pozostać w kontakcie. Weekend, choć pełen pracy, uważamy za udany. Kolejne warsztaty odbędą się prawdopodobnie po maturze, w Ostródzie. Czekamy z niecierpliwością.

Milena Siadura (kl. 3a SG)