11 kwietnia 2011

Europejski Dzień Języków 2011

Administrator strony

Śpiewem, wiedzą i umiejętnościami sportowymi musieli się wykazać uczniowie naszej szkoły podczas obchodzonego
z wielką pompą Europejskiego Dnia Języków.

Glosolalia – czyli tzw. „mówienie językami”, to jeden z najważniejszych charyzmatów, bardzo często przywoływany na kartach Pisma Świętego. Nie powinno zatem dziwić, że społeczność Salezjańskiego Liceum i Gimnazjum im. Księdza Bosko potraktowała
przypadający na 25 marca Europejski Dzień Języków bardzo poważnie,
czyniąc z niego okazję do modlitwy, nauki, a także świetnej zabawy.
Świętowanie na auli rozpoczęło się od wspólnego śpiewu, po wykonaniu
piosenek z repertuaru m.in. The Beatles i Luisa Armstronga uczniowie
odmówili „Zdrowaś Maryjo” i „Ojcze nasz” w czterech językach – po angielsku, hiszpańsku, łacinie i oczywiście po polsku, a następnie zaśpiewali „Barkę” w wersji angielskiej i włoskiej. Później zgromadzona w auli młodzież była świadkiem występu szkolnego zespołu muzycznego, pokazu filmu dokumentującego niedawny pobyt w naszej szkole uczniów z Włoch oraz niezwykle emocjonującego konkursu, w którym reprezentacje klas pierwszych i drugich rywalizowały, odpowiadając na pytania związane z kulturą państw Unii Europejskiej. Jeśli ktoś miał jeszcze wątpliwości, że nauka języków obcych może być autentyczną przyjemnością, został ich pozbawiony.

Piotr Szwed