26 maja 2024

Wspaniałymi wynikami kończymy Szkolne Mistrzostwa Łodzi w czwórboju lekkoatletycznym.

Marek Cygan

22 maja, na stadionie Rudzkiego Klubu Sportowego rozegrano finał Szkolnych Mistrzostw Łodzi w czwórboju lekkoatletycznym. Jak sama nazwa wskazuje czwórbój składa się z czterech konkurencji: skoku w dal, biegu na 60m, rzucie piłeczką palantową oraz biegu: 600m - dziewczęta, 1000m - chłopcy. W każdej konkurencji startuje 6-cio osobowa reprezentacja, a wyniki osiągane przez zawodników, rywalizujących w poszczególnych konkurencjach, przeliczane są na punkty. Suma punktów, zdobytych przez wszystkich startujących, decyduje o końcowej klasyfikacji.

Do rywalizacji, o miano lekkoatletycznego Mistrza Łodzi, klas 5-6, w kategorii dziewcząt oraz chłopców, stanęła również reprezentacja Salezjańskiej Szkoły Podstawowej. W kategorii dziewcząt naszą szkołę reprezentowały: Marysia Będkowska, Ida Chwiałkowska, Madzia Sporysiak, Iga Gadula, Hania Witaszek oraz Natalka Matusiak. Reprezentację chłopców stanowili: Mateusz Doroz, Dawid Kijas, Paskal Szymor, Antek Kopytowski, Staś Szopiński i Maks Wójcik.

Po kilkugodzinnej rywalizacji w pełnym słońcu, zaciętej walce o jak najlepszy rezultat w każdej konkurencji, nasze Panie zakończyły zmagania na II miejscu, zdobywając tym samym wicemistrzostwo Łodzi. Osiągnięty wynik dał przepustkę do startu w Mistrzostwach województwa łódzkiego, które 5 czerwca rozegrane zostaną w Zduńskiej Woli. Na słowa uznania zasłużyli również Panowie, którzy, po bardzo ambitnej postawie, zakończyli zawody na, bardzo wysokim, IV miejscu.

Wielkie gratulacje dla wszystkich startujących !!!

MC