11 maja 2024

Wycieczki Pierwszoklasistów

Sylwia Gajewska

Trzy dni zmagań maturzystów dla najmłodszych uczniów były czasem integracji i wypoczynku. Pierwsze klasy wczesnoszkolne wyruszyły na wycieczki! To był czas pełen wrażeń.

We wtorek, z samego rana, wybraliśmy się na wycieczki. Klasa 1c i 1d odwiedziła Gospodarstwo Agroturystyczne w Marcinkowie, gdzie mieliśmy okazję dowiedzieć się, jak wygląda życie na wsi, karmiliśmy zwierzęta, a także każde dziecko miało możliwość przejażdżki na koniu! Mieliśmy także okazję przygotować piękne, aromatyczne mydełka. Następnie wyruszyliśmy do Tomaszowa Mazowieckiego, gdzie pod okiem mistrzów kuchni przygotowaliśmy pyszne pizzę. Zwieńczeniem naszej wycieczki był spacer po pięknym rezerwacie przyrody i podziwianie słynnych Niebieskich Źródeł.

W tym czasie 1a z 1b odwiedziły Sady Klemensa. Uczniowie korzystali z licznych atrakcji tego miejsca a także pysznych jabłek, uczestniczyli też w warsztatach technicznych.

W środę wszystkie klasy pierwsze wybrały się do kina na film "Kung Fu Panda".

W czwartek dziewczynki z kl.1a i 1c odwiedziły niezwykłe miejsce-Black World. Mając za przewodników osoby niewidome, miałyśmy okazję poznać ich świat, a także doświadczyć trudności, z jakimi zmagają się na co dzień. Wyjście to było również okazją do spaceru po naszym pięknym mieście. Zajrzałyśmy na najpiękniejsze polskie podwórko, czyli Pasaż Róży, poznałyśmy jego niezwykłą historię, a także podziwiałyśmy nowo wyremontowane zakątki Łodzi, jak Park Staromiejski (zwany Parkiem Śledzia) czy Plac Wolności.

Klasy męskie 1b i 1d wybrały się na stadion Widzewa, poznając historię "Serca Łodzi". Chłopcy mieli też okazję obserwować trening łódzkich piłkarzy a także rozmawiali po anielsku i otrzymali autograf napastnika drużyny Jordiego Sancheza. Po powrocie do szkoły na panów czekała pyszna pizza.

Agnieszka Konicka-Kula, Sylwia Gajewska, Weronika Łubisz, Weronika Wacławska