10 listopada 2023

Sylwia Gajewska

W wigilię Święta Niepodległości zatrzymaliśmy się na chwilę, wsłuchując w historię i pieśni patriotyczne, by docenić, że dziś żyjemy w wolnej ojczyźnie!

Uczniowie klas wczesnoszkolnych wysłuchali, co doprowadziło do 11 listopada 1918 roku. Odśpiewali hymn Polski, nucili wspólnie patriotyczne pieśni i modlili się o pomyślność naszego kraju. Uroczystość zaaranżowała pani Aneta Bartłomiejczyk-Siuto.

Uczniowie klas 4-7 mogli wysłuchać swoich koleżanek i kolegów, przygotowanych przez pana Tadeusza Brojewskiego i panią Paulinę Makulską. Przypomnieli oni, jak wyglądała nasza przeszłość. Chór odśpiewał patriotyczne pieśni. A ksiądz dyrektor Julian Dzierżak podzielił się z nami swoją troską i refleksją, jak krucha bywa wolność i jak warto dbać o niepodległość.