Ukoronowanie rekolekcji 2025 - wspólne spotkanie w Atlas Arenie

Zgodnie z programem trzeci dzień rekolekcji wielkopostnych 2025 dla SLO odbył się w Atlas Arenie.

Maciej Drewniak

7 marca 2025 r.

Modlitwa śpiewem podczas Areny Młodych 2025.
Modlitwa śpiewem podczas Areny Młodych 2025.

Po dwóch dniach szkolnych rekolekcji, nasi licealiści wraz z młodzieżą z całej archidiecezji łódzkiej zgromadzili się 7 marca w Atlas Arenie na wyjątkowym wydarzeniu zorganizowanym przez duszpasterstwo młodzieżowe. W spotkaniu uczestniczyło około dwóch tysięcy uczniów szkół ponadpodstawowych.

Program obfitował w duchowe przeżycia: wspólny śpiew, modlitwę, możliwość spowiedzi i modlitwę wstawienniczą. Kluczowym momentem było inspirujące słowo ks. biskupa Grzegorza Rysia, oparte na Psalmie 23, który stanowił motyw przewodni tegorocznych rekolekcji.

Kulminacją spotkania była uroczysta Komunia św. i błogosławieństwo, stanowiące duchowe zwieńczenie rekolekcyjnego czasu.

Zakończenie rekolekcji to jednak nie koniec, lecz początek dalszej drogi duchowego wzrostu. Mamy nadzieję, że tegoroczne rekolekcje przyniosą obfite owoce w życiu naszych licealistów, umacniając ich w wierze i codziennym życiu.

Ks. bp Grzegorz Ryś głosi słowo podczas Areny Młodych 2025.
Ks. bp Grzegorz Ryś głosi słowo podczas Areny Młodych 2025.