1 października 2023

Zimowisko w Białce Tatrzańskiej 2024 - zaproszenie

Maria Skurska

Zespół Szkół Salezjańskich zaprasza na zimowisko (27 stycznia - 3 lutego 2024) w Białce Tatrzańskiej (ósma edycja)

Wypoczynek zimowy będzie trwać osiem dni, w tym pięć dni na stokach Białki Tatrzańskiej i innych w ramach karnetu TatrySuperSki. Jeśli będą m.in.  warunki śniegowe, planowane jest szusowanie także na stoku Bachledovej Doliny na Słowacji. Na stokach będziemy przebywać dwa razy dziennie po ok. 2-3 godziny. Siódmego dnia odpoczniemy korzystając z gorących wód na Termach Bania. Każdy dzień zaczniemy i zakończymy modlitwą.

Cena: 2350zł

Cena zawiera: 7 noclegów, wyżywienie: śniadanie, obiad, kolację, przejazd autokarem, 5-dniowy karnet, ubezpieczenie NNW, zwrot kosztów leczenia, 2,5 godzinny pobyt na Termach Bania, opiekę wychowawców, smaczną pamiątkę z gór.

Zakwaterowanie w sprawdzonym pensjonacie Pod Tatrami (Środkowa 49) w Białce Tatrzańskiej. Pokoje 2-3-4-5 osobowe wyposażone są w łazienki. Ośrodek posiada salę kominkową oraz suszarnię do przechowywania sprzętu narciarskiego.

Zapisy w formie elektronicznej przyjmujemy na adres mailowy [email protected], po otrzymaniu potwierdzenia zgłoszenia zaliczkę 350zł przyjmuje w gotówce pani Maria Skurska (sala nr 7 na parterze) do 20. października 2023 lub wyczerpania miejsc. Karta kwalifikacyjna i regulamin będą dostępne od 6.11.2023 w sekretariacie, gdzie również należy oddać oba wypełnione i podpisane dokumenty do 30. listopada 2023. Pozostała kwota, 2000zł płatna w gotówce lub na podane w potwierdzeniu mailowym konto do 8.01.2024. W tym dniu odbędzie się spotkanie organizacyjne - nie jest obowiązkowe, głównie dla rodziców, których dzieci jaką po raz pierwszy na Podhale). O szczegółach poinformujemy z odpowiednim wyprzedzeniem.

Planujemy utworzyć jedną grupę dla najmłodszych dzieci (1-3 klasa), które będą się uczyć jazdy na nartach. Podczas pobytu na stoku grupa będzie pod opieką instruktora, który będzie wyłącznie do ich dyspozycji (dwie godziny po śniadaniu i dwie godziny po obiedzie przez pięć dni). Jest to dodatkowy koszt ok. 450zł za osobę. Jest również możliwość utworzenia grupy dla snowboardzistów, ale decyzja zostanie podjęta po wpłynięciu zapotrzebowania. Poza tym grupy dla jeżdżących zdecydowanie samodzielnie.

Narciarze i snowboardziści jeżdżący samodzielnie, będą jeździć pod okiem wychowawców, którzy nie są instruktorami.

Istnieje możliwość umówienia indywidualnych lekcji z instruktorem (ok. 130zł - dokładna cena będzie znana przed Świętami Bożego Narodzenia). Dla początkującego narciarza cztery lekcje indywidualne są zwykle wystarczające (od czwartej klasy). Polecam również 1-2 lekcje dla narciarzy, którzy niedawno zaczęli przygodę ze sportem zimowym lub dla przypomnienia i doskonalenia umiejętności pod okiem fachowca. Istnieje również możliwość wypożyczenia sprzętu narciarskiego (kompletnego) z zaprzyjaźnionej miejscowej wypożyczalni w cenie ok. 250zł/5dni (narty-komplet) i 275zł/5dni (snowboard-komplet) - dokładna cena będzie znana przed Świętami Bożego Narodzenia.

W pensjonacie jest miejsce dla 2-3 rodzin (w zależności od wielkości), które chciałyby pojechać w to miejsce niezależnie od naszej grupy, ale na naszych warunkach finansowych.

Zgłaszając dziecko proszę napisać czy dziecko będzie w grupie dla początkujących (klasa 1-3) czy może w grupie z instruktorem dla doskonalących umiejętności, czy będą potrzebne lekcje indywidualne (określić ile).

Gdyby nasunęły się pytania, proszę o kontakt mailowy ([email protected]).

Brak miejsc (8.10.2023, 22.28). Przyjmuję zapisy na listę rezerwową.

Maria Skurska, Marcin Paździor